Rüyada sargı görmek

Rüyada sargı görmek, dürülmemiş sargı görmek mala, dürülmüş sargı görmek ise, yolculuğa tabir edilir. Rüyada başa sarılmış sargı görmek, şerden ırak durmaya yahut nezle olmaya tabir edilir. Rüyada bir yerini sargılı görmek, bir sır saklamaya tabir edilir. Rüyada pis sargı görmek, tatsız, kirli işe bulaşmak olarak tabir edilir.

Rüyada azalarınızdan birinde sargı görmek, etrafınızdaki dost sandığınız kimselerden bazılarının size tuzak kurmaya hazırlandıklarına ve uyanık olmanız gerekeceğine tabir edilir.

Sargı nedir: Esnek bir maddeden yapılmış uzun, dar ve ince şerit. Bir elektrik makinesinde ya da aygıtında aynı devreyi oluşturan iletkenlerin tümü. Vücudun bir bölümünü yerinde ya da baskı altında tutmak amacıyla uygun biçimde sarılmış şerit.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sargi

Rüyada sargı görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status