Rüyada sandık görmek

Rüyada sandık görmek, eve, eşe, işine ve nereden geldiği belli olmayan kısmete tabir edilir. Rüyada sandığa eşya yerleştirmek, kendine ev almaya tabir edilir. Rüyada içi dolu sandık görmek, zenginliğe tabir edilir. Rüyada bekâr kimse için evlenmeye, fakir için de zenginliğine tabir edilir.

Rüyada dolu bir sandık satmak veya başkasına vermek, gizli olayları ortaya çıkaracağına tabir edilir.  Rüyada başkalarına ait sandık açmak, evlenemeyeceğinize tabir edilir.

Rüyada boş sandık görmek, kıymetsiz şeylerle ilgilendiğinize, tabir edilir.

Rüyada kırık sandık görmek, yakında gelecek güzel bir habere tabir edilir.

Rüyada boyalı ve işlemeli sandık görmek, çok güzel ve mutlu bir hayat yaşamaya tabir edilir.

Rüyada demir sandık görmek, yüksek makamlara yükselmeye tabir edilir.

Sandık nedir: Bir kurumda para alınıp verilen yer; mahalle tulumbacılarının omuzda taşıdıkları sandık biçimi tulumba. Banka; içine türlü şeyler konulan, tahtadan, dört köşe, kapaklı ev eşyası. Yapılarda kum, çakıl gibi şeyleri ölçmek için kullanılan, üstü ve altı açık, dört köşeli tahtadan ölçü.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sandik

Rüyada sandık görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status