Rüyada samanyolunu görmek

Rüyada samanyolunu görmek, sizin hayatı çok seven bir insan olduğunuza ve çok iyi bir kalbe sahip olduğunuza tabir edilir.

Samanyolu nedir: Güneş ve güneş sistemini içine alan ve milyarlarca yıldız, gaz ve toz bulutları (Nebüloz) ihtiva eden, dünyamızın da içinde bulunduğu galaksiye verilen isim; kehkeşan. Güneş ve gezegenleri, Samanyolu galaksisinde çok küçük bir miktardır. Samanyolu galaksisi de kainatta yer alan küçük bir noktadan ibarettir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

samanyolu

Tabire ait 3 yorum yer almaktadır Yorumlara git

 1. Adil Yücel /

  Rüyamda güneşi ve etrafında dönen gezegenleri göryordum. Gezegenler güneşin etrafında dönüyordu. güneş yumurta sarısı gibiydi

  1. Adil Yücel /

   Tümünü başımı kaldırıp semaya bakınca gözlüksüz fakan görüyordum ortada güneş ve etrafında dönen gezegenler nebilyim merkür venüs ve diğer gezegenler falandı toplam 6-7 falan gibiydi gezegen sayısı

 2. dilayla /

  bende gökyüzünde pembe ve mor renkleri içinde olan bir galaksi gördüm çok değişikti ve güzeldi

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.