Rüyada radara yakalanmak

Rüyada radara yakalanmak, etrafınızda iki yüzlü ve dedikoducu insanlar olduğuna yorumlanır, bu insanlardan uzak durmanız gerektiğini işaret eder. Rüyada radar kontrolü görmek, uzaktan haber almakla yorumlanır.

Rüyanızda radar istasyonunda bulunduğunuzu görmek, bir işiniz için bilgi almak üzere başvurduğunuz bir makamdan olumlu cevap alacağınıza işaret eder.

Radar sözlük anlamı: Uzaktaki hedefleri mikrodalga yansıtma metodu ile tespit eden cihaz. Radar cihazı ile karanlık bulut veya sis içinde olup görünmeyen cisimlerin durumu ve yeri mikrodalgalarla tayin edilir. İlk adı radiolocation dur. Radar, İkinci Dünya Harbi sırasında geliştirilmiş ve ismi “Radio Detection And Ranging” kelimelerinin baş harflerinin biraraya getirilmesinden türemiştir. Bu İngilizce kelimeler, radar cihazının mikrodalgalarla hedefin mesafesi, istikameti ve açısını bulduğu anlamına gelir. Uzaktaki cisimleri tıpkı bir projektör gibi, fakat radyo frekanslarında aydınlatarak tespit eden bir teleskopa benzetilebilir. Halbuki ilk defa Galileo tarafından 1610’da kullanılan teleskop, uzaktaki cisimleri tespit için cisimlerin yayınladığı ışınlara muhtaç ve ayrıca bunun frekansına bağımlıdır. Cihazın bir vericisi, bir de hedeften yansıyarak dönüp gelen mikrodalgayı alan alıcısı vardır. Görüntü televizyon ekranının benzeri katot ışınlı tüp üzerinde ışıklı noktalar halinde teşekkül eder.

Rüyada radara yakalanmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status