Rüyada pirinç görmek

Rüyada pirinç görmek, düşünceleriniz ve buluşlarınız da ve alanınızda büyük ilerlemeler kaydederek meslekte olanlardan üstün bir duruma geleceğinize ve zengin olacağınıza tabir edilir. Rüyada pirinç tarlası görmek, kısmetleriniz açılarak elinize bol miktarda para ve mal geçeceğine tabir edilir.

Rüyada pirinç ektiğinizi görmek, istikbalinizin temellerini atmakta acele edeceğinize tabir edilir.

Rüyada pirinç pişirdiğini görmek, artan bir mala tabir edilir.

Rüyada pirinç pişirdiğini görmek, çoğalan ve artan mala tabir edilir. Rüyada pişmiş pirinç görmek, ticarete tabir edilir.

Rüyada pirinç unu görmek, hemen evlenmek lüzumunu duyarak harekete geçeceğinize tabir edilir.

Rüyada çiğ pirinç görmek, meşakkat, zahmet, hüzün ve keder verecek bir mala tabir edilir.

Pirinç nedir: Buğdaygillerden, kökleri bol su içinde yetişen bir bitki (oryza sativa); bu alaşımdan yapılmış. Bu bitkinin besin olarak kullanılan tanesi. Bakıra çinko katılarak elde edilen sarı renkte bir alaşım.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

pirinc

Rüyada pirinç görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status