Rüyada peştemal görmek

Rüyada peştemal görmek, arkadaşınızla kavga edeceğinize, erkek için de, kadın için de kısmetinin çıkarak kısa zamanda evlenmeye. Evli olanların ise aile saadetinizin gün geçtikçe artacağına tabir edilir.

Rüyada hamamda peştemal görmek, sırlarınızı her önünüze gelene açmamanız ve boşboğazlıktan vazgeçmeniz gerektiğine tabir edilir.

Rüyada peştemali çıkarıp bir kenara atmak, hizmetçisi varsa ayrılır, gurbete düşeceğinize veya karınızla (kocanızla) aranız açılarak ayrı yaşılacağınıza tabir edilir.

Peştemal nedir: Hamamda örtünmek ve kurulanmak için kullanılan ince dokuma. Başa örtülen dokuma. İş yaparken bele bağlanan uzun, geniş dokuma.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

pestemal

Rüyada peştemal görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status