Rüyada pencere görmek

Rüyada pencere görmek, zevkinize düşkün olmaya, çapkınlığa ve hayatınızı aşk peşinde koşmakla geçinmekte olduğunuza tabir edilir. Rüyada pencere arkasından etrafı seyretmek, bu günlerde bahtınızın size güler yüz göstermeyeceğine ve her işinizin ters gideceğine tabir edilir.

Rüyada pencere camı kırmak, bir dost kaybına uğrayacağınıza, yaptığınız işler sonunda zarar göreceğinize tabir edilir.

Rüyada açık pencere görmek, bütün işlerinizi zekânıza ve enerjinize güvenerek halletmekte olduğunuza tabir edilir.

Rüyada pencereden atlamak, mahkeme ile bir işi olacağına ve algınlığınız yüzünden birçok hatalar işleyerek büyük zararlara gireceğinize tabir edilir.

Rüyada pencere kapamak, rüya sahibinin mülke, izzete ve isteklerine kavuşmasına tabir edilir.

Pencere nedir: Yapıları ve ulaşım araçlarını (tren, vapur gibi) aydınlatmak, havalandırmak amacıyla yapılan, çerçeve, cam, panjur, perde gibi eklentilerle daha kullanışlı bir duruma getirilen açıklık.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

pencere

Rüyada pencere görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status