Rüyada parmaklık görmek

Rüyada parmaklık görmek, güç ve malının artmasına, emniyete dayanmaya, etrafındakilerle iyi geçineceğine, önünüze çıkacak bir tehlikeyi ustalıkla bertaraf edeceğinize tabir edilir. Rüyada parmaklık arasından geçmek, etrafındakilerle iyi geçineceğine tabir edilir.

Rüyada demir parmaklığı üzerinden atlayarak aştığınızı görmek, sıkıntıdan bunalan gönlünüzü avutmanın yollarını bulacağınıza ve olmayacak sandığınız emellerinizin kısa bir zaman içinde tahakkuk ettiğini görerek büyük bir sevinç duyacağınıza tabir edilir.

Rüyada pencerelerinizdeki demir parmaklıkların kırılıp parçalandığını görmek, sinsi sinsi aleyhinizde çalışan birçok düşmanınız bulunduğuna tabir edilir.

Rüyada evinizin bahçesini demir parmaklıklar örmek, gittikçe evhamlı bir insan olmaya başladığınızdan kendinizi bir doktora muayene ettirmeniz gerektiğine tabir edilir.

Rüyada yüksek parmaklık görmek, kalın bitişik ve sağlam olması, kanun ve hükümet otoritesinin gücüne tabir edilir. Rüyada parmaklığın alçak, ince, ayrık ve zayıf olması, orada hükümet otoritesinin ve kanunların yaptırımının zayıflığına tabir edilir.

Rüyada kendinizi parmaklık önünde görmek, mahkemeye çıkacağınıza tabir edilir.

Rüyada parmaklığın içine konmak, yapılan bir suç yüzünden hapse girileceğine tabir edilir.

Parmaklık nedir: Dik ve biraz aralıklı olarak yan yana dizilmiş tahta, demir vb. çubuklarla yapılmış bölme ya da korkuluk. Kesik ya da yara bulunan parmağı korumak için üzerine geçirilen, çoğunlukla plastik kılıf.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

parmaklik

Rüyada parmaklık görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status