Rüyada parmak görmek

Rüyada parmak görmek, eşe, çocuğa, hizmetçiye, dosta, arkadaşa, anneye, babaya, güç ve kuvvete, mal ve sanata, bineğe, beş vakit namaza işaret eder.

Rüyada parmağınızı kestiğinizi görmek, işlerinizin ters gideceğine ve bir yerden beklediğiniz parayı veya haberi daha bir müddet alamayacağınıza yorumlanır.

Rüyada başparmağın kesilmesi yola gitmeye, şehadet parmağının kesilmesi namaza fazla önem vermemeye, orta parmağın kesilmesi mensubu bulunduğu cemiyetin topluluğun önderinin vefatına, yüzük parmağının kesilmesi mal israfı yahut telef olmasına, küçük parmağın kesilmesi torunun vefatına işaret eder.

Rüyada parmaklarınızın küçülmüş olduğunu görmek, kendinize güveniniz artarak en olmayacak sandığınız işlere atılıp hepsinin üstesinden geleceğinize ve aşkta da başarılar kazanacağınıza yorumlanır.

Rüyada parmaklarınızın fazla uzamış ve incelmiş görmek, sevgilinizi elinizden almaya çalışan kötü niyetli insanları ortadan kaldırmaya muvaffak olacağınıza yorumlanır.

Rüyada parmaklarınızın döküldüğünü görmek, en sevdiğiniz bir akrabanızı ebediyen kaybedeceğinize yorumlanır.

Rüyada parmak emdiğini görmek, rızkınızın artacağına ve evinizde bolluk ve bereket olacağına yorumlanır.

Rüyada parmaklarınızın yandığını görmek, hayatınızın her safhasında hafif bir gerileme olacağına ve başarısızlıklarınızın elle tutulur bir hale geleceğine yorumlanır.

Parmak nedir: insanda, kimi hayvanlarda ellerin ve ayakların son bölümünü oluşturan,boğumlu, oynak, uzunca organların her biri.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

parmak

Rüyada parmak görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status