Rüyada ördek görmek

Rüyada ördek görmek, temiz, hayırlı kısmete yorumlanır. Rüyada uçan ya da gölde yüzen bir ördek görmek, güzel, mal sahibi, şerefli bir kadına işaret eder.

Rüyada ördekleri yemek yerken görmek, şanlı ve büyük bir kavmin yüksek mevkilerinde bulunur, onlar tarafından çokça mal ve servete kavuşacağına işaret eder.

Rüyada yabani ördek görmek, kara ve denizde ticaretle yolculuk yapan kimselere, evcil olanları görmek ise aile, üzüntü, mülk, cariye, uşak veya bekçilere işaret eder.

Rüyada elinde ördek görmek, yakın bir tarihte evlenmeye, elinden ördeğin kaçması, karısı veya sevgilisinin elinden kaçacağına işaret eder.

Rüyada beyaz ördek görmek, mal, para ve zenginliğe, siyah ördek hizmetçiye yorumlanır. Beyaz ördek almak eline çokça mal ve mülk geçmesine işaret eder.

Ördek nedir: Perdeayaklılardan, evcil ve yabani türleri bulunan su kuşu (anas). Erkek hastaların yataktan kalkmadan içine idrar yapmak için kullandıkları boynu eğri kap. Uzak yolculuklarda şoförlerin yollardan aldıkları yolcu.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ordek

Rüyada ördek görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status