Rüyada oluk görmek

Rüyada oluk görmek, sıkıntılarınızdan ve dertlerinizden kurtulacağınıza işaret eder. Rüyada oluktan su aktığını görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya yorumlanır. Oluktan temiz su akması, işlerinizde başarı kazanacaksınız, bol para kazanacaksınız demektir. Oluktan kirli su akması ise arkanızdan size komplo kuran insanların bulunduğuna yorumlanır.

Oluk nedir: Bir şeyin akmasına yarayan üst yanı açık boru; kimi organlarda oluk görünümlü yer. Yağmur sularını damların kenarlarına toplayıp akıtan yatay konumlu,genellikle çinko vb boru; bir şeyin üzerinde oyulmuş yol. Kırık ya da hasta bir organı içine yerleştirerek hareketsiz tutmaya yarayan araç; ay yüzeyinde görülen uzun yarıklardan her biri.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada oluk görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status