Rüyada öldürmek

Rüyada öldürmek, öldürdüğünü görmek, günah işlemeye korku ve kederden kurtulmaya ya da namazı terk etmeye işaret eder. Rüyada kendi kendisini öldürdüğünü görmek,bir daha bozmamak üzere tövbe ve hayra erişeceğine işaret eder. Başka bir tabire göre de bir kimseyi öldürdüğünü görmek, onunla iyi arkadaş olunacağınıza yorumlanır.

Rüyada, kesici alet kullanmadan kimseyi öldürdüğünü görmek, öldürülene hayır ve mal kazandıracağına işaret eder.

Rüyada hayvan öldürdüğünü görmek, yaptığınız hataları düzeltmekte geç kaldığınıza yorumlanır.

Rüyada kendi çocuğunu öldürdüğünü görmek, rızka erişeceğine yorumlanır.

Rüyada bir bitki öldürdüğünü görmek, sefalet içerisinde yaşayacağınıza yorumlanır.

Öldürmek nedir: Bir canlının yaşamına son vermek; çok üzmek ya da aşırı yormak. (bitki için) solup kurumasına neden olmak; (zaman anlatan sözcüklerle) boşuna geçirmek. (kimi şeylerin) diriliğini, tazeliğini ya da sertliğini gidermek; ölmesine yol açmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada öldürmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status