Rüyada öküz görmek

Rüyada öküz görmek, paranızın ve malınızın artmasına, rahata ermeye, bulunduğunuz bir toplulukta lider konuma geçmeye işaret eder. Rüyada öküz satmak, işlerinizin kötüye gideceğini yorumlanır. Bekar için rüyada öküz görmek, yakında evleneceğine yorumlanır. Rüyada kadının öküz görmesi, kocası kendisine itaatkâr ve her hususta kadının hükmü altında olur. Kadın evli değilse evlenir veya kızı varsa onu kocaya verir.

Rüyada öküze bindiğinizi görmek, ucuzluk ve bolluğa yorumlanır.

Rüyada siyah bir öküze bindiğini görmek, hükümetten bir vazifeye tayin olunup ondan fayda göreceğine işaret eder.

Eğer öküz üzerinde yük varsa o yükün miktar ve cinsine göre işçisi kendisine mal getirir.

Rüyada öküzle ekin ekmek, eğer çiftçi ise ziraatı bereketli ve nimeti bol olur. Tüccar ise zarar eder ve işleri ters gider. Eğer fakih ve alim ise iyiliği artar olarak yorumlanır.

Rüyada öküzle konuştuğunu görmek, birisiyle aralarında nefret ve düşmanlık oluşacağına işaret eder.

Rüyada çıplak öküze bindiğini görmek, hastalığa işaret eder.

Rüyada yemek için öküz kesmek, helal rızıka yorumlanır.

Rüyada öküz satın aldığını görmek, dostlarına ve insanların ileri gelenlerine yumuşak söz söylemekle vaziyeti idare etmeye işaret eder.

Rüyada öküzün ısırdığını görmek, hastalığa yakalanacağınıza işaret eder. Öküz onu boynuzlarsa o kimse Allah’ın gazabına uğrayacağına işaret eder.

Rüyada öküz eti yediğini görmek, zengin olacağınıza işaret eder.

Öküz nedir: Çift sürmekte, araba çekmekte kullanılan, etinden yararlanılan, iğdiş edilmiş erkek sığır; çift sürmekte, araba çekmekte kullanılan, etinden yararlanılan, iğdiş edilmiş erkek sığır. Bön, görgüsüz, yeteneksiz kimse; bön, görgüsüz, yeteneksiz kimse. Cıvalı zar; cıvalı zar.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada öküz görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status