Rüyada nehir görmek

Rüyada nehir görmek, kadri yüksek, şöhretli, temiz bir zata yorumlanır. Durgun ve aheste aheste akan ırmak huzur ve sükuna, dalgalı ve hırçın akan nehir heyecan ve strese işarettir.

Rüyada nehir den su içmek, dünya hayatında insanın tabi tutulduğu imtihanlardan birine yorumlanır.

Rüyada nehre girmek, büyük bir zat ile münasebet kurmaya yahut böyle birinin huzuruna çıkmaya, yolculuğa işarettir.

Rüyada nehirde yıkanmak, büyük bir zattan yardım görmeye işarettir.

Rüyada suyu bulanık nehir görmek, rüya sahibinin keder ve üzüntüye düşeceğine veya kişiyi cehenneme yaklaştıracak kötü amele işarettir.

Rüyada saf ve berrak nehir görmek, salih amele ve devamlı olan rızka işarettir

Rüyada evinde nehir görmek, kolaylık, mal ve servete işaret eder.

Rüyada nehirden su içmek, rüya sahibinin bekârsa kısmetinin açılacağına yorumlanır.

Rüyada nehirde su üzerinde yürüdüğünü görmek, o kimsenin iyi niyetli oluşuna ve imanının doğru ve sağlamlığına işarettir.

Nehir nedir: ırmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

nehir

Rüyada nehir görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status