Rüyada müslüman olmak

Rüyada müslüman olmak, hiristiyanın Müslüman olduğunu görmek, namuslu ve çalışkan bir kimse olduğunuzun herkes tarafından tasdik edileceğine tabir edilir. Rüyada temiz yüzlü, hal ve hareketleri ile insana huzur ve mutluluk veren, tavır ve davranışları insanların hayrına olan kadın yahut erkek Müslüman, çok ender bulunan kıymet ve değerlere tabir edilir.

Bazen de rüyada müslüman görmek, nadide eşya ve antikaya, insanoğlunun şeref ve itibarına, sevinç ve mutluluk kaynağı olan her şeye, saygınlık ve şerefe, kurtuluş ve refaha, dünya ve ahret müjdelerine, doğru şahitliğe ve vefaya tabir edilir.

Rüyada müslüman olduğu halde yeniden müslüman olduğunu görmek, dinde doğruluğa, şuur ve uyanıklığa, bela ve afetten kurtulmaya, ana ve babasına, üstat ve mürşidine geri dönmeye tabir edilir. Rüyada kâfirin Müslüman olduğunu görmek, onun hidayet bulup hak dine girmesine tabir edilir.

Müslüman nedir: Dine bağlı, dindar. Doğru, haktan ayrılmaz (kimse). İslam dininden olan (kimse).

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

musluman

Rüyada müslüman olmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status