Rüyada mum görmek

Rüyada mum görmek, cömert ve şöhretli çocuğa, veliye, Salih kimseye ve mürşit olan zata, yoksul için zenginliğe, bekâr için evlenmeye, günahkâr ve cahil için hidayete tabir edilir. Rüyada etrafı aydınlatan mum görmek, insanlara ilmi ve irfanı ile manevi tasarrufuyla faydalı olan, onların gönüllerini aydınlatan kimseye tabir edilir.

Rüyada yanan mum görmek, işlerinizde ve hareketlerinizde çok dikkatli bulunmanız gerektiğine tabir edilir. Rüyada sönmüş mum görmek, dostlarınız nezdinde itibarınızın bir miktar sarsılacağına, eğer tüccarsanız kolaylıkla kredi temin edemeyeceğinize tabir edilir.

Rüyada mumun eriyerek şamdanın çukur yerini doldurduğunu görmek, sıkıntı ve meşakkatten sonra elde edilecek helal mala tabir edilir.

Rüyada mumcu görmek, sevinç ve ferahlığa, hidayet ve ilme, malın eksilmesine, bereketin gitmesine, hastalık yahut ağlamaya, hasta için vefata tabir edilir.

Rüyada mum satmak, küçük bir para kaybına uğrayacağınıza tabir edilir.

Rüyada bir evliyanın türbesine mum dikmek, gittikçe doğru yoldan ayrılarak inançsızlığa sapacağınıza tabir edilir.

Rüyada kiliseye mum yakıp girdiğinizi görmek, derecesiz bir üzüntüye ve kedere tutulacağınıza tabir edilir.

Rüyada başkasının elinden yanmakta olan bir mum aldığını görmek, o kimsenin yüzünden bir büyük ise girer ve mevki sahibi olmaya tabir edilir.

Rüyada elinde yanan bir mum olduğunu ve onu birinin söndürdüğünü görmek, içinde bulunduğu nimetten dolayı biri tarafından hasetlenir, elindeki yanan mumun ışığının azaldığını görmek nimet eksikliğine tabir edilir.

Mum nedir: Mum, parafin, donyağı ya da bunlar benzeri, yavaş yanan bir maddenin, genellikle pamuktan yapılan bir fitilin üzerine döküldükten sonra katılaştırılması yöntemiyle hazırlanan, genellikle silindir biçimindeki ışık kaynağıdır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

mum

Rüyada mum görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status