Rüyada muharrem ayı görmek

Rüyada muharrem ayı görmek, kötülüklerden kurtulmaya, hastalıktan şifa bulmaya, borçtan kurtulmaya yani tüm sıkıntılardan kurtulacağınıza tabir edilir. Rüya gören yükselme arzusunda ise, bu isteği yerine gelir. Çünkü Cenabı Hak, Hz. İdris’i (AS) bu ayda yüceltti.

Rüya gören darlık ve sıkıntı içinde ise bu sıkıntıdan kurtulur. Çünkü Allahü Telala (C.C) Hz. İbrahim’i (AS) bu ayda Nemrud’un ateşinden kurtardı.

Rüya gören gurbette ise, sılaya döner. Çünkü Cenabı Hak Hz. Süleyman’a (AS) mülkünü bu ayda geri verdi.

Rüyada muharrem ayında işe başlamak, o yılınızın sevap ve hayır işlemekle geçeceğine tabir edilir.

Muharrem ayı nedir: Kamer takviminin birinci ayı, aşure ayı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

muharrem-ayi

Rüyada muharrem ayı görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status