Rüyada mimar görmek

Rüyada mimar görmek, insanların aralarını meşru bir yolla bulan kişiye tabir edilir. Bazen de rüyada mimar görmek, işinizi değiştirmeniz olumsuz sonuçlar doğurabileceğine, rüyayı gören bekar kadınsa, evlilik hayallerinin suya düşebileceğine tabir edilir. Rüyada mimar olmak, vaktiyle hazırlamış olduğunuz plân ve projeleri tatbik etmeniz zamanının artık gelmiş olduğuna tabir edilir.

Rüyada yaptığı işten para almayan mimar görmek, faziletten nasibi olan bir kimseye tabir edilir.

Rüyada bina yıkan mimar görmek, ahdını bozan ve yalan söyleyen bir kimseye tabir edilir.

Mimar nedir: Yapıların tasarını yapıp bunların gerçekleşmesini sağlayan, yöneten kimse. Bir şeyin hazırlanmasında, yapılmasında başı çeken kimse. Kuran, oluşturan.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

mimar

Rüyada mimar görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status