Rüyada menekşe görmek

Rüyada menekşe görmek, bilgili ve uzun ömürlü olacağınıza, önemli bir yerden gelecek paraya, güzel fakat nazlı kadına, ülfet ve muhabbete tabir edilir. Rüyada menekşeyi yerden almak, karşı cinsi öpmeye tabir edilir. Rüyada mevsiminde menekşe çiçeği görmek, fevkalâde zevk ve heyecan anları yaşayacağınıza, güzel ve üstün ahlaklı bir hizmetçiye tabir edilir. Rüyada mevsimi haricinde menekşe görmek, kendinizi son derece hareketli ve maceralı bir hayat tarzına kaptırarak sonunda pek yorgun düşeceğinize tabir edilir.

Rüyada bir hanımın bahçeden menekşe toplayıp kocasına verdiğini görmek, efendisinin iltifatına tabir edilir.

Rüyada genç birisine menekşe demeti takdim ettiğinizi görmek, gönlünüze göre, bir sevgiliye kavuşacağınıza tabir edilir.

Rüyada güzel kokan menekşe görmek, sebatı ve sabrı az olan bir hanıma tabir edilir.

Rüyada menekşeyi diğer çiçeklerle beraber görmek, ülfet ve muhabbete tabir edilir.

Rüyada menekşe rengi elbise veya eşya görmek, bir kadın (erkek) eliyle sevindirileceğinize tabir edilir.

Menekşe nedir: Familyası: Menekşegiller (Violaceae). Türkiye’de yetiştiği yerler: Yaygın, her yerde yetişir. Yaprakları kulakçıklı ve kulakçıkları bitkinin yaprakları şeklinde, hatta daha büyük olarak gelişmiş, tek veya çok yıllık bitkiler, Çiçekler tek, çanak yaprakları arkaya kıvrık, alt taç yaprağı mahmuzludur. Familya (Violaceae) karakterlerini taşır. Dünya üzerinde 500 kadar türü bulunur. Türkiye’de 21 tür, yabani olarak yetişir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

menekse

Rüyada menekşe görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status