Rüyada melek görmek

Rüyada melek görmek, güzel bir haber alacağınıza tabir edilir. Rüyada meleklerden herhangi birini görmek, hayra tabir edilir. Rüyada yere melek indiğini görmek, orada yaşayan insanlar için hayır ve nimete, üzüntü ve kederden kurtulmaya tabir edilir. Rüyada melekle birlikte uçtuğunu görmek, dünya ve ahiret mutluluğuna tabir edilir. Rüyada meleği insan suretinde ve temiz giyimli olarak görmek sevinç ve sürura, hayır ve berekete tabir edilir.

Rüyada meleği pejmerde ve kötü elbiseler içinde görmek, üzüntü ve kedere, hasar ve zarara tabir edilir.

Rüyada meleği kadın suretinde görmek, bazı şeyleri eksik ve kusurlu yapmaktan dolayı makbul biri olmadınığa tabir edilir.

Rüyada melek olduğunu görmek, zafere, yücelik ve saygınlığa tabir edilir.

Rüyada meleğin size lanet ettiğini görmek, inanç bozukluğuna ve dinde fesada tabir edilir.

Rüyada melekle konuşmak, dünya ve ahirette büyük hayır ve faydalara tabir edilir.

Rüyada meleklerin bir kimseye selam vermesi, basiref ve anlayışa, makbul amale ve güzel sonuca tabir edilir.

Rüyada melekden bir şey almak, o kimsenin, şahadet mertebesine yükseleceğine tabir edilir.

Rüyada meleklerin bir yere indiğini görmek, eğer şiddet ve sıkıntı içinde iseler, kurtuluşlarına tabir edilir.

Rüyada kabire gelen melekler görmek, darda kalan kimsenin darlıktan kurtularak, rızk sahibi olacağına, fakirin zenginliğine veya şehit olmaya tabir edilir.

Melek nedir: Tanrı ile insan arasında aracılık yaptığına ve nurdan olduğuna inanılan tinsel varlık.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

melek

Rüyada melek görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status