Rüyada mektup görmek

Rüyada mektup görmek, yüksek bir makam yahut kişiden mektup almak gıpta edilecek nimete, saltanat ve devlete tabir edilir. Rüyada mühürlü mektup almak, rütbe ve memuriyete, bir işin aslını araştırmaya, emir ve yasaklara uymaya, bekâr için istediği kadınla evlenmeye tabir edilir. Rüyada gönderdiği mektubun iade edilmesi, umduğu işin ve teşebbüsün gerçekleşmemesine tabir edilir.

Rüyada müjdeli mektup almak, o kimsenin korktuğu şeyde akıbetinin güzelliğine yahut çocuk veya zevce ile rızıklaşmasına tabir edilir.

Rüyada mektup yazmak, sizi düşünen ve seven kimselerin çoğalmakta olduğuna veya bir taraftan sevinçli ve müjdeli haberler alacağınıza tabir edilir.

Rüyada sevgilinize veya eşinize mektup yazmak, karınızın veya sevgilinizin kıymetini daha iyi anlayarak kollarına atılacağınıza tabir edilir.

Rüyada postaya mektup atmak, bir hayır işleyerek sevap kazanacağınıza tabir edilir.

Rüyada aşk mektubu almak, aşktan yana bahtınızın size güler yüz göstermeyeceğine ve fakat maddî bakımdan herkesi kıskandıracak bir evlenme yapacağınıza tabir edilir.

Rüyada iş mektubu görmek, yararlı kazanç ve yatırıma tabir edilir.

Mektup nedir: Mektup veya posta, bir bilgi ve maddi bir nesnenin transferi için bir metoddur. Üzerine yazı yazılıp bir zarf içine konan dökümanlar ve ayrıca küçük paketler dünya üzerindeki varış yerlerine teslim edilir. Posta sistemi içinde gönderilen herhangi bir şey mektup veya posta olarak adlandırılır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

mektup

Rüyada mektup görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status