Rüyada mavi renk görmek

Rüyada mavi renk görmek, huzur, rahat, sevinç, mutluluğa, aşkta sadakate, bolluğa ve zenginliğe tabir edilir. Rüyada mavi renkli şeyler görmek, ileride büyük bir kişiden göreceğiniz yardım sayesinde ilerleyip yükseleceğinize tabir edilir.

Mavi nedir: Yeşil ile menekşerengi arasında bir renk; bulutsuz gökyüzünün rengi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

mavi-renk

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. emre aydin /

    Ruyamda gozalici mavilikte ama kusursuz renkte olan mavi bj
    Ir araba gordum arabanin icine girince sonunun olmadigini fark ettim.araba sonsuz uzunluktaydi bunun anlami nedir teşekkür ederim simdideb

Tabire yorum yaz