Rüyada matbaa görmek

Rüyada matbaa görmek, yaşamınız da, herzaman tetikte olmanız gerektiğine, resmi dairelerde bir işinizin yoluna gireceğine tabir edilir. Rüyada matbaa sahibi olduğunuzu görmek, ileride güzel günler göreceğinize ve fakat devamlı surette sinirli ve hırçın olacağınıza tabir edilir. Rüyada matbaada işçi olarak çalışmak, elinizden tutan bir kimse çıkmayacağı için mütemadiyen bocalayıp duracağınıza ve hiç bir zaman iki yakanızın bir araya gelmeyeceğine tabir edilir.

Rüyada matbaaya kitap, broşür veya mecmua bastırmak, çok sinirli olacağınıza, lâkin işlerinizin yolunda gideceğine tabir edilir.

Matbaa nedir: Basım işleri yapılan yer.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

matbaa

Rüyada matbaa görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status