Rüyada macun görmek

Rüyada macun görmek, nesil çokluğuna yahut hastalıktan şifa bulmaya işaret eder. Rüyada kuvvet macunu yediğinizi görmek, bir kimseden umduğunuz ve beklediğiniz yardımı göremeyeceğinize işaret eder. Rüyada sıradan bir macun yediğinizi görmek, çocukça davranışlardan kendinizi bir türlü kurtaramayarak herkese gülünç olacağınıza işaret eder.

Rüyada diş macunu görmek ise ani bir sorunla karşılaşacağınızı işaret eder.

Macun sözlük anlamı;
Hamur kıvamına getirilmiş madde. Kalsiyum karbonat tozu ile kaynamış beziryağının birlikte döğülüp yoğrulmasıyla hazırlanan hamursu malzeme. Kullanma yerine göre yapısı değişiktir. Macun çok çeşitli yerlerde kullanılırmacun

Kaliteli bir macunun % 85-90’ı kalsiyum karbonat, % 10-15’i kaynatılmış beziryağı(ketenyağı) olanıdır. İyi bir macun elde yağ bırakmayan ve rahatlıkla yuvarlanabilendir. Umumiyetle, tatbik edildiği satıhta gözenek şeklindeki oyukları, kapatarak, düzgünlük temin eder. Boyacılıkta kullanılan macunlar bu türdür.

Macun, kullanma maksadına göre isim alır. Boyacılıkta kullanılan macuna gözenek macunu denir. Mobilyacılıkta kullanılana makta macunu, camcılıkta kullanılana cam macunu denir. Diş macunu, çeşitli baharatların şekerle kaynatılmasından elde edilen mesir macunu, uyuşturucu maddelerin karışımından yapılan keyif macunu gibi daha birçok cins macun vardır.

Macunun sanayide kullanıldığı yerler çoktur. Dökümden gözenekli çıkan parçalar, özel macunlarla sıvanarak kusurları kapatılır. Bu maksatla kullanılan macuna piyasada camsuyu denir.

Macun imal edilirken büyük ölçüde özel mikserler kullanılır. Bu mikserin büyükçe bir kazanı ve kazan içinde ekseni etrafında dönen bir mil vardır. Mil, helezon biçiminde levha kanatçıkları çevirerek, hazırlanacak macunun, çok iyi karışmasını sağlar. Karıştırma işleminin kolay olabilmesi için mikser kazanı bir miktar ısıtılır, böylece karışım viskositesi (kalınlığı) düşürülür.

Rüyada macun görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status