Rüyada macera yaşamak

Rüyada macera yaşamak, macera görmek monoton hayatın renkleneceğine işaret eder. Rüyada macera peşinde olduğunu görmek, hareketli bir hayatın, yeni insanlarla tanışmanın ve seyahat etmenin özlemini duyduğunuza işaret eder. Maceraya atılan insanın yaşantısı ilginç, renkli ve zevkli olur, tekdüzelikten kurtulacağına iaşrettir.

Macera sözlük anlamı: Serüven, sergüzeşt, avantür.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Sevgi çakar /

    Bi an kendimi bir kayığın içinde buldum yanimda iki kişi vardı beni kaciriyorlardı uzun ince bir derede ilerliyorduk etrafımızda evler vardı evlerin sahipleri kızıl derililerdi. Sonra beni karanlık bir mağara gibi yere götürüp bıraktılar . Bir okul vardı savaş olmuştu okul eskimisti resmen beni bi kisi gordu yuzune ne oldu dedi ayna gösterdi baktım ki bi gözüm pansumanli diger gözümün etragida yaraliydi . Beni bu sefer başka yere bıraktılar Benden başka birileri daha vardı orda herkesin kaldığı yer farklıydı hücre gibiydi. Ben kendi yerime girdim battaniyeyle kapanıyordu kalacağım yer battaniyenin yanlarında ip duvarda da çivi vardı iplerle çivileri bagladim ki kimse gelmesin diye yuzumdeki yaralar yaşadığım olaylar rüya olsun diye çok dua ettim ama çok gerçeğe benziyordu. İşte ben o battaniyeyi sıkıca çiviye bagladim diğer tarafa döndüm ki battaniyenin üstünde simsiyah biri var korktum çığlık attım beni ordan aldı kaçırdı başka yere götürdü orda biriyle tanıştım abi diyodum o kişiye. Bir köy halkı biz ikimizin ölmesini istiyordu abi dediğim kişide cok zekiydi . Rüyamda kurtlar bize saldıracak bizi öldürecek ama havada ucuyorlar ateş saciyorlar sihirliler yaratığa benziyorlar bizde ölmemek için kurtlar gelmeden saklanacak yer ariyoduk onların attığı ateş heryeri birbirine katıyor. Bide benle o abi dediğim kişi bir kere daha o çocuğun zekiligi sayesinde kurtlardan kurtulmusuz tekrar çabalıyoruz ki ölmiyeyim. Ama kurtlar gelmeden uyandım.
    Hâlâ rüyanın etkisindeyim rüyanın anlamı nedir acaba söylermisiniz Allah rızası için

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.