Rüyada lokomotif görmek

Rüyada lokomotif görmek, uzun bir seyahate, ilerleme ve kazanca tabir edilir. İş ve her türlü teşebbüsü yararlı ve olumlu kılan unsurlara, kitleleri bir amaca doğru sürükleyen lider yaratılışlı kimselere, hareket ve berekete tabir edilir. Bazen de rüyada lokomotif görmek, iş yaşamında kariyer sahibi olacak, birçok güzel yolculuğa çıkacağınıza tabir edilir. Rüyada hasar görmüş ya da raydan çıkmış bir lokomotif görmek, dertli günlerin geldiğine tabir edilir.

Rüyada lokomotif kullanmak, ekonomik durumunun iyi olacağına, lokomotifi kullanarak sefere çıkmak, uzak bir memlekete ticaret maksadı ile bir yolculuk yapacağına ve iyi bir kazançla döneceğine tabir edilir.

Lokomatif nedir: Demir raylar üzerinde vagonları hareket ettiren büyük makina. Yapı ve çalışma şekillerine göre çeşitli lokomotifler vardır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

lokomotif

Rüyada lokomotif görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status