Rüyada kuyumcu görmek

Rüyada kuyumcu görmek, işlenmiş altınları satan kimseyi görmek, ilme, hidayete, sevince, evlenmeye yahut evlada tabir edilir. Rüyada Altın işleyen kuyumcu görmek, riya, yalan, yaramazlık ve hilekârlık yapmaya tabir edilir. Bazen de rüyada kuyumcu görmek, bazen şiir söylemeye veya birtakım cümleleri bir araya getirmeye, bazen de ilim, hidayet, sevinç, evlenmek ve evlada tabir edilir.

Rüyada tanımadığı kuyumcu görmek, sözü dilediği kalıba döken ve yalan söz uyduran kimseye tabir edilir.

Rüyada kuyumcu olduğunu görmek, şerle başlayan ve hayırla biten tehlikeli bir işte insanların arasını ıslaha çalışan birisi olduğuna tabir edilir.

Kuyumcu nedir: Değerli metal ve taşlardan bilezik, küpe gibi süs eşyası yapan ya da satan kimse, mücevherci.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kuyumcu

Rüyada kuyumcu görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status