Rüyada kuyruk görmek

Rüyada kuyruk görmek, bir millet yahut topluluğa mensup olan insanlara tabir edilir. Rüyada kuyruğu olduğunu görmek, insanlardan ona tabi olan, onun görüş ve düşüncelerini benimseyen kimselere tabir edilir. Rüyada kuyrukta beklerken görmek, eğer sabır gösterirse, ilerde çok başarılı olacağına tabir edilir.

Kuyruk nedir: Hayvanların çoğunda, gövdenin art yanında bulunan, omurganın uzantısı olan beden parçası uzun ve esnek organ; kimi şeylerde kuyruğa benzeyen uzantı ya da baş tarafın aksi yönünde kalan bölüm. Kuşlarda gövdenin art yanında bulunan tüy demeti; birinin arkasına takılıp hiç ayrılmayan kimse. Koyunun kimi türlerinde eritilerek yağı alınan bir uzantısı; başın arkasına toplanmış saç demeti.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kuyruk

Rüyada kuyruk görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status