Rüyada küpe görmek

Rüyada küpe görmek, çok karlı bir ticaret yapmaya ve iyi bir ün sahibi olmaya, bekar için ise evlilik ile, evli ise erkek çocuğa tabir edilir. Rüyada kulağa küpe takmak, Kuran’ı güzel okumaya yahut güzellik ve mala tabir edilir. Rüyada incisiz küpe görmek, çocuğunun güzel bir sesi olacağına tabir edilir.

Rüyada küpe takan erkek görmek, ziynete tabir edilir. Rüyada kulağında fazla küpe görmek, Kuranı ezberler veya halk içinde şeref ve itibar göreceği bir ilmi tahsil edeceğine tabir edilir.

Küpe nedir: Kadınların kulakmemelerine taktıkları süs takısı. Kimi hayvanların boyunlarının iki yanından sarkan deri uzantıları.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kupe

Rüyada küpe görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status