Rüyada kumaş görmek

Rüyada kumaş görmek, alaca çeşitli renkteki kumaşı görmek, din ve dünyaya tabir edilir. Rüyada rengi muhtelif olan kumaş görmek, kadın için şeref ve sevince tabir edilir. Rüyada alaca bir kumaş giymek, ağrılardan sonra ona vurulacak kamçılara, çiçek, kabarcık v.b. gibi hastalıklara tabir edilir.

Rüyada kumaş yırtmak, boşanmaya ve boşanan bu kadını başka bir kocaya varmadan tekrar almaya tabir edilir.

Rüyada top kumaş parçası dürdüğünü veya satın aldığını ya da kendisine hibe edildiğini görmek, uzak bir yere sefere çıkacağına tabir edilir.

Kumaş nedir: Pamuk, yün, ipek gibi şeylerden makinede dokunmuş her türlü dokuma.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kumas

Rüyada kumaş görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status