Rüyada koyun görmek

Rüyada koyun görmek, İffetli, şerefli ve saygıdeğer bir kadına, ganimete, çocuğa, hayırlı ve bereketli mala tabir edilir. Bazen de rüyada koyun görmek, umumiyetle kadına tabir edilir.

Rüyada koyunun kendi önünde yürüdüğünü ve ona yetişemediğini görmek, bir kadının peşine düşeceğine fakat onu almaya muvaffak olamayacağına tabir edilir.

Rüyada koyun sağmak, o sene hayra ereceğine tabir edilir.

Rüyada koyun otlatmak, yönetici olmaya tabir edilir.

Rüyada derisi yüzülmüş koyun görmek, birinin vefat etmesine tabir edilir.

Rüyada koyun sürüsü görmek, itaatli ve uysal halka tabir edilir.

Rüyada kirli koyunlar görmek, pis ve haşerat taşıyan insanlara tabir edilir.

Rüyada koyun eti yemek, büyük bir hayra erişeceğine tabir edilir.

Rüyada koyunun baş ve bacaklarını görmek, ganimet malına tabir edilir.

Koyun nedir: Familyası: Boynuzlugiller (Bovidae). Yaşadığı yerler: Dünyanın hemen hemen her yerinde evcil ve yabani olarak. Özellikleri: Ağırlığı 36-180 kg arasında değişen, geviş getiren memeliler. Üst çenelerinin ön dişleri yoktur. Eti, sütü, yünü ve derisi için beslenirler. Ömrü: 12-15 yıl. Çeşitleri: Evcil koyun, yeleli koyun, muflon, Argadi, bozkır koyunu, Tanrıdağı koyunu, Kanada koyunu meşhurlarıdır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

koyun

Rüyada koyun görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status