Rüyada köprü görmek

Rüyada köprü görmek, yiğitlik, saltanat, hayır ve murada, dünya hayatına, cinsi münasebete, evin hanımına, üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmaya, iş bitiren, iyiliksever kimseye, doğru yola tabir edilir. Bazen de köprü görmek, ilme, hidayete, insanı dünya bataklığından kurtaran salih amellere, eza ve cefası sırtlanan kimseye, bu bağlamda ana ve babaya, eş ve dosta; sözünde durmaya, zenginliğe yahut uzun ömre de tabir edilir.

Rüyada köprüden geçmek, muradına ermeye, hayırlı sonuçların meydana gelmesine tabir edilir.

Rüyada köprüden sorunsuz geçmek, birtakım zorlukların üstesinden geleceğinize tabir edilir. fakat köprü yıkılıyorsa, etrafınızda düşmanların bulunduğunun tabir edilir.

Rüyada köprüden geçerken ortasında bulunmak, evliliğinin yürümediğine tabir edilir.

Rüyada köprüden düşmek ise, bir müddet sonra eşinden ayrılacağına tabir edilir.

Rüyada taştan yapılmış köprü görmek, aile bağlarının sağlamlığına, tahta köprü ise, iğreti bir anlaşma ile kurulan evliliğe tabir edilir.

Rüyada tarihi bir köprüden geçtiğini görmek, murada ermeye tabir edilir.

Rüyada köprü yapmak, büyük bir hayır işlediğine, bir köprü yapıp tam anlayamadığı m görmek, ömrünün kısalığına tabir edilir.

Köprü nedir: Nehir ve vadi gibi geçilmesi güç bir engelin iki kıyısını bağlayan bir yapı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kopru

Rüyada köprü görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status