Rüyada koç görmek

Rüyada koç görmek, şerefli ve saygın bir adama tabir edilir. Rüyada koç sürüsü beslemek, hasmını yeneceğine, güç ve başarı simgesine tabir edilir. Rüyada koç boynuzu görmek, yüksek ve muteber bir adam, bir husustan kendisini menedeceğine tabir edilir.

Rüyada koç kurban kesmek, büyük bir fenalığı önlemiş olacağına tabir edilir.

Rüyada koç bulduğunu veya kendisine verildiğini görmek, öyle bir adamla arkadaş olacağına tabir edilir.

rüyada koç yünü görmek, şerefli bir adam tarafından servete sahip olacağına tabir edilir.

Rüyada koç kuyruğu görmek, şerefli bir adamın işine ve malına sahip olur ve ondan hayra erişir veya işin sonunda, o adama varis olacağına tabir edilir.

Rüyada koç boğazlamak, büyük bir düşmanına galip geleceğine. Eğer hasta ise, hastalığından kurtulacağına tabir edilir.

Rüyada koçu başına ve omzuna aldığını görmek, iri yarı bir adamın idaresini üzerine alacağına tabir edilir.

Rüyada koça binmek, dilediği gibi onu kullandığını ve o koçun da ona itaat ettiğini gören kimse, iri yarı bir adamı mağlup eder ve dilediği ve istediği bir şekilde onu kullanır. Eğer koç ona güçlük çıkarırsa, o kimse o adamı itaati altına alamayacağına tabir edilir.

Rüyada koçun boynuzlarını veya birisini kırdığını görmek, büyük bir kimseyi zayıf düşürür ve onun kuvvet ve kudretini kıracağına tabir edilir.

Koç nedir: Damızlık erkek koyun.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

koc

Rüyada koç görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status