Rüyada kitap görmek

Rüyada kitap görmek, kişinin kendisiyle iyi anlaşan arkadaşına, bazen da üzüntü ve kederden kurtulmaya ve hastalıktan iyileşmeye tabir edilir. Rüyada elinde kitap bulunduğunu görmek, kuvvete erişmeye tabir edilir. Kitap eğer açıksa yaygın bir haber, kapalı ise, gizli bir habere tabir edilir.

Rüyada kitap erkek çocuk elinde olursa, müjdeye. Kadın elinde olursa, sevinçli bir iş beklemeye. Kitap açık, kadın örtülü ise, rüya sahibine sakınmasıyla emrettiği bir habere. Eğer kadın koku sürmüş güzel bir kadınsa, kendisine övgü bulunan bir habere tabir edilir. Orta yaşlı erkekler için kitap görmek değişik bir tecrübeye girişileceğine. Genç kadınlar içinse bu rüya iş yaşamında başarıya ve yükselişe tabir edilir.

Rüyada gökten kendisine bir kitap indiğini görmek, o kimsenin o kitaptan anlayışı veya onun gökten indiğinden hatırına gelen şeyle tabir edilir.

Rüyada elinde dürülmüş kitap olduğunu görmek, yakında öleceğine tabir edilir.

Kitap nedir: Ciltli ya da ciltsiz olarak bir araya getirilmiş, basılı ya da yazılı kağıt yaprakların tümü. Herhangi bir konuda yazılmış yapıt.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kitap

Rüyada kitap görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status