Rüyada kısa şort giymek

Rüyada kısa şort giymek, birisinden değerli bir hediye alacağınıza, kısa süreli bir hastalığa, kısa süreli bir tatile çıkmaya tabir edilir. Rüyada kısa şort çıkarmak ise, hastalıktan ve dertlerden kurtulmaya tabir edilir.

Kısa şort nedir: Paçaları dizlerinden fazla yukarısından başlayan kısa pantolonu giymek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kisa-sort-giymek

Tabire ait 2 yorum yer almaktadır Yorumlara git

  1. asude /

    ooo

  2. Kim Kime, Alexander Dumas /

    Uzun şort ne demek ki, “kısa şort” diye bir şey olabilsin.
    Bkz. short: kısa (ing.)

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.