Rüyada kiler görmek

Rüyada kiler görmek, başkasına yapacağınız hileye veya bir kimsenin kahrından korkmasından dolayı ona sözle yapacağı hileye tabir edilir. Bazen de kiler görmek, kişinin içinde gizlediği iyi ve kötü niyetlere, ahlak ve tabiatının güzellik ve çirkinliğine tabir edilir.

Rüyada evinde kullanılmayan kiler görmek, kendisiyle Allah (C.C.) arasında olan niyet ve arzusunun yenilenmesine tabir edilir.

Rüyada kilerinin erzak ve yiyecekle dolu olduğunu görmek, hile ile haram mal topladığına, kilerinin bos olduğunu görmek Allahın (cc) verdiği rızıkla yetinerek, geçindiklerine tabir edilir.

Kiler nedir: Yiyecek, içecek ve erzağın saklandığı oda, ambar ya da dolap.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kiler

Rüyada kiler görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status