Rüyada kemer görmek

Rüyada kemer görmek, çeyiz veya evlam sahibi eşe tabir edilir. Kemer görmek iş sahipleri için işçilerle, bunlardan başkaları için de kıymeti miktarınca ziynet ve mala tabir edilir.

Rüyada, üzerinde altın ve gümüş gibi madenler ve elmas ve benzeri kıymetli taşlar olmayan sade bir kemer bağladığını görenin oğlu, kardeşi veya akrabalarından biri ölür veya kendisinden yârdim isteyeceğine tabir edilir.

Rüyada bağladığı kemer, gerek maden ve gerek taşları bakımından kıymetli ise, halk arasında itibar kazanacağına veya ailesi içinde söz sahibi olacağına veya bu vasıfta bir evlada sahip bulunacağına tabir edilir.

Rüyada üzerinde iki veya daha ziyade kemer olduğunu görmek, daha iyidir. Ağırlığını çekemeyecek kadar birçok kemerleri olduğunu gören, çok yaşayacağına tabir edilir.

Rüyada size bir kemer verildiğini görmek, evlat, mal ve uzun ömür olarak tabir edilir.

Kemer nedir: Beli çevreleyen ve kuşak gibi birkaç kere sarılmayıp, bir kat sarılarak tokalanan, deriden, çuhadan, kumaştan veya madenden yapılmış kuşak. Kayış kemer, sırmalı kemer gibi. Elbiselerin altına gizli olarak takılan ve içinde para saklamak için cepleri bulunan kemere “para kemeri” veya “altın kemeri” denir. Eskiden yolcular paralarını kemerlerinde taşırlardı. Hayvanların bellerine takılan kemerlere kolan denir. Birçok parçadan kavisli olarak örülen ve iki duvar veya ayağı birbirine bağlayarak kapı, pencere gibi açıklıkların üstündeki ağırlığı yanlardaki ayaklara intikal ettiren mimari unsura da kemer denir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kemer

Rüyada kemer görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status