Rüyada kavuşmak

Rüyada kavuşmak, birbirine kavuşmak, akraba ziyaretine, ramazan ayına (oruca) ulaşmaya, İyi kimselere hayra merhametli olmaya, kötü kimselere kavuşmak şerre tabir edilir. Rüyada uzun zaman görmediği bir kimsesine kavuştuğunu görmek, beklediği iyi bir haberi alacağına; uzaktan gelen bir yolcusuna kavuşmak, hastalıktan şifaya kavuşmaya tabir edilir.

Kavuşmak nedir: Ayrı kalınan, sevilen bir kimseyle bir araya gelmek, onu yeniden görmek; bir araya gelmek, birleşmek. Yokluğu çekilen ya da çok istenen bir yere, bir şeye erişmek, onu elde etmek; (güneş için) batmak. Katılmak; varmak, ulaşmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kavusmak

Rüyada kavuşmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status