Rüyada karabiber görmek

Rüyada karabiber görmek, kendisiyle malın korunduğu zekâta ve tedbirlere tabir edilir. Bazen de kara biber görmek, zorluk içinde kıymetli bir mala erişeceğinize tabir edilir. Rüyada çokça görülen karabiber, yenilmezse mala tabir edilir. Eğer ondan birazcık yenilirse, üzüntü ve kedere tabir edilir.

Rüyada karabiber yemek, zorlukla birlikte elde edilecek mala, kötü bir söz işitmeye yahut yanlış bir iş yapmaya, az karabiber yemek bol rızka tabir edilir.

Karabiber nedir: Karabibergillerin örnek bitkisi olan, meyveleri baharat olarak kullanılan sıcak bölge bitkisi (piper nigrum). Bu bitkinin baharat olarak kullanılan kuru ve siyah tanesi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

karabiber

Rüyada karabiber görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status