Rüyada kar görmek

Rüyada kar görmek, kışın görülen kar rüyaları iyiye tabir edilir. Rüyada bembeyaz kar görmek, huzur ve mutluluğa tabir edilir. Rüyada kar görmek, rızıklara ve menfaatli şeylere ve soğuk algınlığı gibi hastalıklardan iyileşmeye tabir edilir.

Rüyada mevsiminde kar görmek

Rüyada mevsiminde kar yağarken gördüyseniz, üzüntü ye kederin gitmesine, düşmanını kahredip ona galip gelmesine ve sıkıntılarınızı arkanızda bırakmanıza tabir edilir.

Rüyada mevsim dışı kar görmek

Rüyada mevsim dışında kar yağarken gördüyseniz, yaşantınızda ani yaşanacak değişimler yüzünden hayatınızın alt üst olacağına ve bazı sıkıntlar çekeceğinize tabir edilir.

Rüyada yağan kar seyretmek

Rüyada pencere kenarından kar seyretmek, sorunlarınızın ve üzüntünün çok kısa sürede son bulacağına ancak bir tehlike atlatılacağına tabir edilir.

Rüyada az kar görmek

rüyanızda az yağan bir kkar görmek tabiri ise, yaşadığınız yerde ucuzluk ve bolluğun olacağına, dertlerin son bulmasına tabir edilir.

Rüyada üzerinize kar yağdığını görmek

Rüyada üzerinize kar yağdığını gördüyseniz, iş sebebi ile uzak yere yolculuk yapmaya bazen de yapacağınız bu yolculuk yüzünden zarar edeceğinize tabir edilir.

Rüyada karda ayak izi görmek

Rüyada karda ayak izi gördüyseniz, yakın bir zamanda güzel bir sürprizle karşılaşacağınıza ve mutlu haberler almaya tabir edilir.

Rüyada kar üstünde uyumak

Rüyada kar üstünde uyuduğunuzu görmek, ailenizden ve sevdiklerinizden uzak düşmeye ve ahsret çekmeye tabir edilir.

Rüyada şiddetli yağan kar görmek

Rüyada şiddetli bir kar yağışı görmek, geleceğinizde yaşayacağınız olaylara ve sevinçli bir dönemin yakında olduğuna tabir edilir.

Rüyada eriyen kar görmek

Rüyada eriyen bir kar görmek ise, üzüntülerinizin ve kaygılarınızın gerçekleşeceğine sırlarınızın açığa çıkmasına tabir edilir.

Rüyada kar yağdığı halde ıslanmadığını görmek

Rüyada kar yağışı olduğu halde ıslanmıyorsanız, işlerinizi her daim sağlama aldığınıza ve iyi şekilde idare edildiği için, zarar nedir bilmeyeceğinize tabir edilir.

Rüyada ev içinde kar görmek

Rüyada evin içine kar yağdığını görmek ise, o eve bir bela veya musibetin geleceğine ve sıkıntılı bir döneme gireceğinize tabir edilir.

Rüyada kar yemek

Rüyada kar yediğinizi görmek, yaz mevsiminde ise, bereket ve fayda görmeye. Kış zamanında kar yemek ise fenadır, sıkıntıya ve hastalanmaya tabir edilir.

Rüyada kar üstünde yürüdüğünü görmek

Rüyada kar üstünde yürüdüğünü görmek ise, sevdiklerine kavuşmaya, hasretini çektiğiniz veya özlediğiniz kişiler ile kavuşmaya tabir edilir.

Rüyada kar görmek tabiri

Kar nedir: Kar, bir yağış çeşididir. Çok sayıda kar kristali çeşidi olmasına rağmen hepsi altı köşelidir. Kar tanelerinin kristal yapıları birbirinin tıpa tıp aynısı değildir. Mikroskopla büyütülen kar taneleri üzerinde yapılan araştırmalarda, kristal yapıları birbirinin aynı olan iki kar tanesine rastlanmıştır. Kar kristalleri üzerinde ilk araştırmaları yapan ABD’li Wilson Bentley, gördüğü muhteşem sanat karşısında adeta büyülenmiş ve elli yıl boyunca sürekli kar kristali fotoğrafı çekmiştir. Elde ettiği 6000 resim içinde kristal yapıları birbirinin aynı olan iki kar tanesine rastlayamamıştır. Daha sonraları diğer bilim adamlarının sürdürdüğü çalışmalar neticesinde şimdiye kadar kar tanecikleri arasında aynı büyüklükte, aynı şekilde ve aynı sayıda su molekülü ihtiva eden iki kristal bile bulunamamıştır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kar

Rüyada kar görmek ile ilgili diğer rüyalar

Bir Rüya

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status