Rüyada kapı görmek

Rüyada kapı görmek, o evin işlerini yürütmesine tabir edilir. Rüyada ev kapısında kötü bir olay görmek, bu kötülük ev sahibine ait olduğuna yorumlanır. Rüyada açık kapılar rızık ile yorumlanır.

Rüyada mescid kapısı görmek, rüya sahibinin bezendiği elbisesine ve durumunu örten malına, burnun koku almayacağı bir hastalığa, sözü neşretmeye, vasıfları Övülen boy ve endamı hoş, kadri yüce nesli çok olan güzel bir kadına veya zikredilen evsafa haiz bir erkeğe tabir edilir.

Rüyada kilitli kapı görmek, bekâr birisine, açık kapılar ise dul kalmaya tabir edilir.

Rüyada demir kapı görmek, evin sağlamlığı ve kapının tehlikeliliği ve ehline faydası nispetinde bekâr bir ile evlenmesine tabir edilir.

Rüyada kapı değiştirmek, ev sahibinin halinin değişmesine yorumlanır.

Rüyada kapı düşmesi, evin idarecisi için bir musibete tabir edilir.

Rüyada kapı kapatmak, ev halkı hakkında büyük bir musibete tabir edilir.

Rüyada ev kapısının büyümesi veya genişlemesi, o evin idarecisinin halinin güzel olmasına tabir edilir.

Rüyada kapıyı bulamamak, dünya işlerinde hayrete düşmeye tabir edilir.

Rüyada göğe açılan kapı görmek, duanın kabul olması ve günah işlemekten kaçınmaya; birçok kapıların göğe açılması ise uzun azap ve intikama ve sıkıntılara tabir edilir.

Rüyada bahçeye kapı açılması, rüyayı görenin ahretinin güzel olmasına tabir edilir.

Rüyada evinde iki kapı görmek, eşinin, fesat çıkarıcı birisi olduğuna tabir edilir.

Rüyada bilinmeyen bir kapıdan içeri girmek, düşmana galip ve muzaffer olmaya tabir edilir.

Rüyada kapılardan çıkmak, ayrılıktır. Çıktığı kapı güzelse, hayır ile ayrılığa, çıktığı kapı yıkılmış veya dar ise, serden çıkıp nefsi için kurtuluşu istemesine tabir edilir.

Rüyada kapı açılması, işlerin kolaylığına; kapanması, sıkıntı ve geçim darlığına yorumlanır.

Rüyada kapı kırmak, günahlardan kendisini korduğuna tabir edilir.

Kapı nedir: Bir yere girip çıkarken geçilen ve açılıp kapanma düzeni olan duvar ya da bölme açıklığı; gelir, geçim, kısmet sağlayan yer, kaynak ya da olanak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kapi

Rüyada kapı görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status