Rüyada kalp görmek

Rüyada kalp görmek, kahramanlığa, emir vermeye, oyun oynamaya, cesarete, akıla, zekaya, cömert ve hoşgörülü olmaya, ahlâk, tabiata tabir edilir.

Rüyada kalbinde bir korku ve endişe hissetmek, rüyayı görenin doğru yola geleceğine tabir edilir.

Rüyada kalp ağrısı çekmek, o kimsenin yakın zamanda bir kötülük yapacağına yorumlanır.

Rüyada kalp hastalığı görmek, münafık bir kimse olduğunuza tabir edilir.

Rüyada kalp parçalanması görmek, hasta ise hastalığından ve sıkıntılarından kurtulacağına tabir edilir.

Rüyada kalbin çok atması, âşık olacağınıza tabir edilir.

Rüyada kalp çarpıntısı, bir doktorun sizi tedavi etmesi gerektiğine tabir edilir.

Rüyada kalbin çalınması; başınıza kötü bir olayın geleceğine ya da aklınızı yitireceğinize tabir edilir.

Kalp nedir: Göğüs boşluğunda, iki akciğerin arasında, vücudun her yanından gelen kanı akciğerlere ve oradan gelen temiz kanı da vücuda dağıtan organ, kalp; kimi deyimlerde “hiçbir gizli art düşüncenin karışmamış olduğu duygu” anlamını verir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kalp

Rüyada kalp görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status