Rüyada kalem görmek

Rüyada kalem görmek, yetenekli bir kişi olduğunuzu ve istikbalinizin parlak olduğuna yorumlanır. Rüyada kalemle yazı yazmak, istediğiniz şeylerin gerçekleşeceğine işarettir.

Rüyada hediye kalem almak, iyi bir işe gireceğinize yorumlanır.

Rüyada kalemin kırıldığını görmek, başarısızlığa ve bazı yorumculara göre ölüme yorumlanır.

Rüyada kudret kalemini görmek, güzel bir şekilde görürse, o kimsenin yaptığı yeminde doğru olduğuna; eğer iyi bir şekilde görmezse, o kimsenin yaptığı yeminde yalancı olduğuna işaret eder.

Ryada mürekkeple beraber görülen kalem, hanımı hamile bulunan kimse için erkek bir çocuğa işaret eder.

Rüyada kalemini mürekkebe içerisine soktuğunu gören kimse, çirkin bir iş işleyeceğine yorumlanır.

Kalem nedir: Yazmak, çizmek gibi işlerde kullanılan çeşitli biçimlerde araç; bir listede yazılı olan şeylerin her biri; çeşit. Resmi kuruluşlarda yazı işlerinin görüldüğü yer; (kimi deyimlerde) yazı, yazarlık. Yontma işlerinde kullanılan ucu sivri ya da keskin araç; yazar.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kalem

Rüyada kalem görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status