Rüyada kale görmek

Rüyada kale görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya, ferahlığa ermeye yorumlanır. Bazen de rüyada kale görmek, İslam ile de tabir edilir.

Rüyada kale içerisinde hapsedildiğini görmek, mülke ehilse mülke malik olur, bekâr ise evlenir, yahut bir çocuğu olur ya da bir mülk safin alır veya günahlarından tövbe ederek Allah-u Teâlâ’ya yöneleceğine yorumlanır.

Rüyada kalede olup yanında birçok silah ve mermi olduğunu görmek, dinde iyileşir. Bir kalede olup yanında silah ve cephane olmadığını gören, fesada uğrayacağına işarettir.

Rüyada kale yaptığını görmek, kimse düşmanından korunur. Yahut namusunu haramdan, nefsini zillet ve beladan korur.

Rüyada kalenin tepesinde oturduğunu görmek, erkek kardeşi veya reisi yahut evladından yararlanır ve bunların sebebiyle kurtuluşa ereceğine işaret eder.

Kale nedir: Stratejik yol üzerinde, geçit ve dar boğazlarda, askeri önemi olan şehirlerde, gerekli askeri kuvveti barındırarak, savunma ve güvenliği sağlamak için yapılan kalın duvarlı, burçlu, mazgallı yapı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kale

Rüyada kale görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status