Rüyada kalay görmek

Rüyada kalay görmek, halkın, avam ve alçaklarına yorumlanır. Rüyada kalay aldığını görmek, çok fazla faydalanacağı bir malına yorumlanır.

Rüyada eriyen kalay aldığını görmek, elindeki mal varlığını iyi muhafaza etmesi gerektiğine yorumlanır. Aldığı kalay donuk olursa, mallarınızın güvende olduğuna işaret eder.

Rüyada kalay erittiğini görmek, başkası kendisinde zaaf olan ve çürük olan bir hususta düşmanlık yapacağına yorumlanır.

Kalay nedir: Yumuşak, haddelenebilir (tel ve levha haline gelebilir), gümüş beyazlığında metalik bir element. Tarihçesi milattan önce 3000 yıllarına dayanır. Mısır’da ve Mezopotamya’da bronz alaşımında kalay kullanılmıştır. Milattan önce 2000 yıllarında bakır orta doğuda tam kullanıldığı halde kalayın kullanılışı sınırlıydı. Bu tarihlerde kalay, İran ve Kafkasya’da elde ediliyordu.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada kalay görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status