Rüyada kalabalık görmek

Rüyada kalabalık görmek, işlerinde bütün engelleri aşarak, güzel bir yaşam süreceğine işaret eder. Bazen de  ağzı dualı kimse için ondan dua isteyenin çok olmasına yorumlanır. Rüyada kalabalık gören tüccar ise, müşterisi çok olur, duası makbul kimselerden ise dua isteyenleri çok olacağına işarettir.

Rüyada hayırlı bir maksatla toplanan insanların meydana getirdiği kalabalık, rahmet ve nusrete, hayır ve berekete yorumlanır.

Rüyada kalabalık insanlar arasında olduğunu ve aralarından çıkamadığını görmek, büyük bir devlete ereceğine yorumlanır.

Rüyasında kalabalık arasında yol bulup bir kenara çıkabildiğini görmek, tüccarsa karının artacağına, memursa terfi edeceğine, öğrenci ise sınıfı geçeceğine, ev kadını ise kocası ile arasının çok iyileşeceğine yorumlanır.

Kalabalık nedir: Çok sayıda insan topluluğu. Gereksiz, karışık şeyler topluluğu. Sayıca çok.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada kalabalık görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status