Rüyada kahve telvesi görmek

Rüyada kahve telvesi görmek, yakın zamanda çok fazla hareketli günler geçireceğinize, bu yüzden büyük sıkıntılar içerisine gireceğinize ve yorgun düşeceğinize tabir edilir.

Kayve telvesi nedir: Fincanın dibine çöken kahve tortusu.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kahve-telvesi

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. cansutsyal /

    rüyamda ben odamdayım oda arkadaşımın tanıdıkları ısrar kıyamet geliyorlar bana fal baktırmak için. ben de onları kıramayıp bakmaya başlıyorum bardakta iki kişi arasına girmeye çalışan birisi vardı sonra bi bakıyorum bardağa telve dolmuş yarısına kadar. telveyi boşaltıyorum tabağa yine doluyor. sonra en son lavaboya döküyorum. bakmaya başlyıorum yeniden. tabağa geçtiğimde aileden birinin bi kişiyi kendi tarafına çekeceğini görüyorum o şekilde bitiyor rüyam sizce bunun anlamı nedir

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.