Rüyada kafes görmek

Rüyada kafes görmek, hapse, evlenmeye, eve, iş ve sanatta yaşanacak durgunluğa, bazen, küçük çocuklar için beşiğe işaret eder. Rüyada kafesçi gardiyana, yapı ustasına, nikâh memuruna, meslek ehli birine, öğretmene yahut görücüye işaret eder. Bazen de rüyada kafes gören, hiç beklemediği bir sırada büyük sıkıntıya düşeceğine yorumlanır.

Rüyada kafesteki kuşu serbest bırakmak, tövbe edeceğinizi işaret eder. Rüyada kuşlarla dolu kafes görmek, zenginliğe işaret eder. Rüyada boş kafes görmek, yakın bir akrabanızın ölümüne işaret eder. Bazen de boş kafes, sıkıntı, güçlük, sorumluluğa yorumlanır.

Rüyada kafeste kuş olup, kaçmak istediğini görmek, eşinin kendisinden memnun olmadığına, bir kolayını bularak kafesten uçup gittiğini görmek, eşinin evini terk edeceğine işaret eder.

Kafes nedir: Aralıklı tel, maden veya ağaç çubuklarından yapılmış yer. Kuş ve küçük hayvanları beslemek ve içinde muhafaza etmek için çeşitli büyüklükte yapılır. Bunun etrafı, tahta veya madeni çubuklarla örülmüş olduğundan hayvan dışarıyı görebilir ve içinde rahatça hareket edebilir. Kuş ve hayvan kafesleriyle eskiden evlerin ekseriya pencerelerine konulan kafeslerinden başka, çeşitli sanat dalında veya yerlerde, değişik maksatlarla kafesler kullanılmaktadır. Anatomi, bayındırlık, deniz, doğrama, döşeme, geometri, inşaat, matematik ve teknolojide kafes terimlerinin kendilerine has manaları vardır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada kafes görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status