Rüyada kafa görmek

Rüyada kafa görmek, varlıklı ve çevresinden saygı göreceğine yorumlanır. Rüyada elinde kafa görmek işlerinizi düzeleceğine işaret eder. Kafayı önüne eğmiş görmek pişman olacağınız hareketler yapacağınıza yorumlanır.

Rüyada güzel düzgün kafalar görmek, ünlü ve önemli insanlarla tanışacağınız ve bu insanların size birçok konuda yardımı dokunacağı işaret eder.

Rüyada kafanın büyüdüğünü görmek, şeref ve izzetin artmasına. Rüyada kafanın küçüldüğünü görmek, bunun aksi île tabir edildillr.

Rüyada elinizde kesik kafa görmek, bulunduğunuz mevkide yükseleceğinize ve malınızın artacağına, kafanızın vücudunuzdan ayrılmış olduğunu görmek, maddi manevi bütün sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza, hayvan kafası görmek ise mal ve menfaate işaret eder.

Kafa nedir: Beyin ve duyu organlarının bulunduğu baş; kavrama ve anlama yeteneği, zeka, zihin. Hayvanlarda genellikle ağız, göz, burun, kulak gibi organların bulunduğu vücudun en ön bölümü; bellek, düş gücü, zeka gibi zihinsel yetilerin tümü. Görüş ve inanışların etkisi altında beliren düşünme ve yargılama yolu, zihniyet; zıpzıp taşının büyük boyu.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada kafa görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status