Rüyada kadeh görmek

Rüyada kadeh görmek, hayırlı iş, kısmet, evlilik, eşe işaret eder. Rüyada kadehle bir şey içmek, kısa bir zaman sonra gayet neşeli ve hoş sürprizlerle dolu bir toplantıya katılacağınızı ve bu toplantı sayesinde de hayatınızın monotonluğunu kaybederek gayet güzel vakalarla dolu olacağına işaret eder.

Rüyada dolu kadeh görmek, hamile kadına işaret eder.

Rüyada kadehin içinde bulunan suyun döküldüğünü görmek, hamile olan kadının çocuk düşüreceğine işaret eder. Eğer kadeh kırılmaz da yalnız içindeki su dökülürse, çocuğun ölüp kadının sağ kalacağına işaret eder.

Rüyada altın ve gümüş kadeh görmek, daha sağlam olduğundan, cam ve billur kadehlerden tabirce hayırlı olarak yorumlanır.

Rüyada cam ve billur kadehler, gizli şeylerin meydana çıkmasına işaret eder.

Rüyada kadehten su içtiğini görmek, çocuğunuz olacağına delildir.

Rüyada kadehleri yediğini görmek, büyük bir sıkıntıya işaret eder.

Kadeh nedir: İçecek içmeye yarayan bardak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada kadeh görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status